W 2018 roku komercyjny przemysł poligraficzny był wart 87 mld USD. Rynek drukarni wielkoformatowych cały czas rośnie, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na drukowanie banerów, aby pomóc swoim firmom w rozwoju i zdobywaniu rozpoznawalności. Nie jest to przypadek, ponieważ jest to narzędzie marketingowe, które naprawdę rzuca się w oczy.

Czym są banery?

Banery to format reklamowy, który jest drukowany na dużej płachcie reklamowej lub specjalnym papierze. Zazwyczaj jest to duża grafika połączona ze sloganem, wezwaniem do działania i logotypem.

Każdy słyszał kiedyś powiedzenie, że „obraz jest wart tysiąca słów”. Jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie uwagi klienta jest posiadanie niesamowitych, wielkoformatowych plakatów, czyli właśnie banerów. Jeżeli zatrudnimy odpowiednią drukarnię to będziemy mogli w ten sposób stworzyć niesamowite efekty wizualne.

We współczesnym świecie niezwykle trudno jest wyróżnić się reklamą lub marketingiem. Dlatego potrzebujemy wysokiej jakości grafiki i wyraźnych kolorów, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Niezależnie od tego, czy tworzymy własną grafikę, czy zatrudniamy kogoś, kto ją wykona, będziemy potrzebować świetnej drukarni wielkoformatowej, aby wykonać idealny baner.

Zalety banerów reklamowych

Zastosowanie technologii kropelkowej pozwala uzyskać ostre i wyraźne obrazy, które są widoczne nawet z dużej odległości, co zwiększa rozpoznawalność marki. Informacje na temat firmy, ofert i rabatów na banerach mogą od razu przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, gdy są na zakupach w docelowym obszarze. To ogromna zaleta banerów, którą często wykorzystują galerie handlowe lub restauracje, lokując swoje banery przy trasie, kilka kilometrów przed samą restauracją.

Druk wielkoformatowy to także świetny sposób, aby zachęcić uczestników do udziału w targach lub wystawach. Pozwalają również wyróżnić się z tłumu na takich wydarzeniach. Wezwanie do działania, które znajduje się na banerze, może szybko generować potencjalne zyski dla firmy.

Powinniśmy wiedzieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnego druku offsetowego, który zawsze wykorzystuje się do tworzenia wielu kopii, druk wielkoformatowy pozwala drukować banery w takiej ilości, w jakiej są nam potrzebne. Oznacza to brak niechcianej nadwyżki.

Banery zamontowane sprzyjają pozyskiwaniu lokalnych klientów i pozwalają na znaczny wzrost zainteresowania firmą.

Niektóre banery są tworzone po to, aby zamontować je na zewnątrz. Zazwyczaj mają one się tam znajdować przez dłuższy czas i przez cały ten okres prezentować się idealnie. Druk wielkoformatowy wykonany z trwałych i odpornych na promieniowanie UV materiałów może wytrzymać ciągłą ekspozycję na różnego rodzaju warunki pogodowe – bez blaknięcia.

Gdzie umieszczać banery?

Istnieje wiele przestrzeni, w których możliwa jest ekspozycja banerów. Oczywiście najlepsze są miejsca, gdzie przewija się wiele osób, takie jak centra miast czy ruchliwe drogi. Dodatkowym plusem będzie miejsce, gdzie użytkownicy mają czas, aby przeczytać nasz komunikat. Idealne więc będą okolice przystanków autobusowych, świateł lub korkujące się ulice. Jednak ostatecznie powinniśmy przemyśleć, gdzie najczęściej będzie pojawiać się nasza grupa docelowa. Okolice biurowców będą świetne, aby dotrzeć do osób aktywnych zawodowo, a okolice szkół i przedszkoli, by dotrzeć do rodziców.

Wykonanie baneru

Wybór odpowiedniego tuszu i odpowiedniego materiału do wielkoformatowych materiałów promocyjnych może być często trudnym zadaniem. Firmy często starają się oszczędzać pieniądze, wybierając stosunkowo niedrogi materiał i atrament, nie zastanawiając się czy spełni on swoje zadanie. Materiał i atrament muszą być kompatybilne, w przeciwnym razie cały projekt może okazać się porażką. Z tego względu najlepiej jest zawsze zatrudniać sprawdzonych dostawców, którzy oferują druk banerów w Warszawie i są w stanie zarekomendować nam najlepsze rozwiązania. Dzięki temu zyskamy pewność, że cała realizacja przebiegnie pomyślnie.