Strategia prowadzenia działań marketingowych jest podstawą sukcesu każdej firmy funkcjonującej w biznesie. Odpowiednia reklama i skuteczny marketing pozwala przedsiębiorcy na zdystansowanie konkurencji i zdobycie coraz większej liczby klientów.

Opracowanie planu działań reklamowych wraz z określeniem jego celów umożliwi określenie,  które z nich przynoszą oczekiwane rezultaty oraz jakie działania należy modyfikować w ramach szeroko pojętej strategii marketingowej.

Sposoby na reklamę w Katowicach?

Reklama zewnętrzna nadal pozostaje ważnym rodzajem reklamy wykorzystywanym w dużym mieście, jakim są Katowice. Dzięki niej można tanim kosztem dotrzeć do szerokiego kręgu odbiorców, gdyż ulicami miasta każdego dnia przemieszcza się tysiące osób. To pozwala w łatwy sposób osiągnąć cel w postaci rozpoznawalności firmy, gdyż wszelkie formy reklamy zewnętrznej w określonym miejscu wiszą przez dłuższy czas.

Poza tym stanowi ona doskonałe uzupełnienie wszelkich innych jej form internetowych, czy medialnych. Pomimo funkcjonowania coraz nowych jej rodzajów reklama tradycyjna pozostaje nadal niezwykle skuteczną formą promocji firmy lub marki. Wystarczy oryginalny i ciekawy projekt, grafika, lub zdjęcie, chwytliwe hasło, a jej siła perswazji odniesie zamierzony skutek w postaci coraz większej liczby klientów zainteresowanych zakupem produktu, czy skorzystaniem z usługi.

W jakich miejscach Katowic reklama zewnętrzna będzie skuteczna?

Należy także pamiętać, że Katowice są dużym miastem i konkurencja na rynku reklam jest ogromna, dlatego wyróżnienie się z tłumu jest sprawą kluczową w odniesieniu sukcesu w zalewie reklam zewnętrznych. Niezwykle istotną sprawą w takiej sytuacji jest umieszczenie jej w najbardziej uczęszczanych miejscach, takich jak na przykład Spodek.

Poza tym Katowice są miejscem wielu wydarzeń kulturalnych takich jak:

– Śląski Festiwal Jazzowy,
– festiwal Rawa Blues,
– Off Festival

i wiele innych, na których spotyka się tysiące osób, mogących stać się potencjalnymi klientami firm, dlatego reklama zewnętrzna pełni kluczową rolę w promocji produktu lub usługi i żaden przechodzień nie przejdzie obok niej obojętnie.

Jakie są najskuteczniejsze formy reklamy zewnętrznej?

Zalety reklamy zewnętrznej sprawiają, że cieszy się ona nadal ogromną popularnością. Niezwykle istotną kwestią wpływającą na jej skuteczność jest jej funkcjonowanie w przestrzeni publicznej, a także w najbardziej uczęszczanych lokalizacjach, co zapewnia nieograniczoną liczbę odbiorców.

To najskuteczniejszy sposób na budowanie rozpoznawalności marki, gdyż reklama zapada w pamięć tysięcy codziennie mijających ją osób. Jej celem jest nakłonienie potencjalnego klienta do skorzystania z usługi lub zakupu produktu nie teraz w tym momencie, ale w przyszłości. Jej treść w sposób nienachalny zapada w pamięć odbiorcy tworząc potencjalnego klienta.

Które nośniki reklamy zewnętrznej są najbardziej skuteczne?

W opracowaniu reklamy zewnętrznej najważniejszy jest oryginalny, nowatorski projekt, który daje gwarancję jej rozpoznawalności pośród wielu pojawiających się w przestrzeni publicznej. W reklamie zewnętrznej niezwykle skuteczne są banery reklamowe, które drukuje się w dużym formacie na materiale winylowym, odznaczającym się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, a wzmocnione krawędzie chronią go przed uszkodzeniem i zerwaniem.

Najczęściej mocowany jest na stelażach, ale może również znaleźć się na elewacji budynku lub ogrodzeniu. Kolejną formą reklamy zewnętrznej o dużej skuteczności są tablice reklamowe, pełniące również rolę szyldów, a także plakaty, które drukuje się na specjalnym papierze i umieszcza na słupach lub tablicach reklamowych, a także na innych tego rodzaju powierzchniach.

baner legnica

Niezwykle skuteczną formą promocji są ulotki, których zaletą jest nie tylko niski koszt, ale również możliwość wyboru grupy odbiorców. Poza tym mogą one funkcjonować jak kupony rabatowe lub vouchery, skłaniające do podjęcia oczekiwanego działania i skorzystania z oferty. Kolejną niezwykle skuteczną formą reklamy zewnętrznej są potykacze, które są dwiema płytami połączonymi na górze i rozstawionymi w kształcie litery A. Ich zaletą jest mobilność, gdyż można je ustawić oraz przestawiać w dowolne miejsce.

Drukarnia w Katowicach

Drukarnia w Katowicach oferuje swoim klientom profesjonalną reklamę zewnętrzną, którą zajmuje się od wielu lat. Dzięki indywidualnemu podejściu do klientów oraz zrozumieniu ich  potrzeb  umożliwia przygotowanie oryginalnych, nowatorskich, innych niż wszystkie materiałów promocyjnych. Profesjonalizm pracowników drukarni pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Dzięki nowoczesnemu parkowi technologicznemu i doświadczeniu wspierają oni każdego klienta na wszystkich etapach realizacji zamówienia. Kompleksowa obsługa zapewni nie tylko przygotowanie projektu materiałów reklamowych, ale również ich montaż w dowolnym miejscu Katowic. Wszechstronność oferty pozwoli każdemu klientowi na wybór najlepszego rozwiązania w postaci profesjonalnych materiałów reklamowych.