W Katowicach i nie tylko, otwierają się co rusz nowe firmy. Rynek, w niektórych branżach, jest bardzo przesycony i ciężko czasem wypromować nową działalność. Niezmiernie istotna jest, w tym przypadku reklama.

Nowa firma – co zrobić, aby się przebić na rynku?

Pytanie, czy nowa firma prowadzona jest tylko w internecie, czy także stacjonarnie. W przypadku otwarcia nowego lokalu niezmiernie ważny jest sam jego wygląd. Witryna powinna być ciekawa i zauważalna, dzięki czemu klienci zwrócą uwagę na lokal. Ponadto istotne jest wyróżnienie się na tle innych firm.  Ważnym i nieodłącznym elementem są reklamy wieloformatowe i ulotki, które mają na celu przyciągnąć nowych klientów i poinformować ich o nowo rozpoczętej działalności. 

Reklama wielkoformatowa 

Druk wielkoformatowy to jeden z najlepszych sposobów na reklamę. Jest on wyrazisty i łatwo zauważalny, dzięki czemu przyciąga uwagę odbiorców. Na reklamę wielkoformatową składają się między innymi: plakaty, bilbordy, banery czy roll-upy. Niezmiernie istotne jest, aby drukarnia dysponowała wysokiej jakości sprzętem oraz używała dobrej klasy materiałów, służących jako baza pod reklamę wielkoformatową. Wysoka gramatura papierów plakatowych to gwarancja trwałości i odporności reklamy na czynniki zewnętrzne. Drukarnie używają często:

– papieru citylight,
– rożnego rodzaju folii np. monomerycznej, wylewanej i polimerowej,
– a ponadto wykorzystywane są materiały winylowe.

Reklamy wielkoformatowe mogą być eksponowane w różnych miejscach – budynkach, samochodach. Jest to niezwykle ważne, gdyż reklama ta wyróżnia się tłumu i zwraca na siebie uwagę. 

Ulotki – reklama na wyciągnięcie ręki

Tradycyjną i znaną od lat formą reklamy są ulotki. Ich wyprodukowanie jest niezmiernie niskie w kosztach, co jest ogromną zaletą. Ważne jednak, aby ulotka była prosta i łatwa w przekazie, więc powinna być dobrze zaprojektowana – najlepiej przez profesjonalnego grafika. Ulotki są tanim i wbrew pozorom skutecznym sposobem na dotarcie do szerokiego grona odbiorców – potencjalnych klientów. Ulotki są świetnym rozwiązaniem dla lokalnych firm – dzięki nim można zareklamować swoje usługi na danym osiedlu lub w miejscowości, co zwiększa szanse na pozyskanie nowych klientów.

reklama wielkoformatowa

Istotne, aby ulotka była wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów – powinna być trwała oraz estetycznie wykonana, dzięki czemu zachęci do zapoznania się z jej treścią. Do produkcji ulotek używa się najczęściej druku cyfrowego – z jego pomocą produkcja ulotek jest szybka i prosta. 

Witryna – jak ją zaprojektować, aby przyciągała uwagę? 

Wiele firm posiada swój lokal, w których prowadzona jest stacjonarna działalność danych usług. Niezmiernie istotne, aby witryna przyciągała uwagę potencjalnego klienta. Ładnie wyglądający i zachęcający lokal to gwarancja sukcesu. Ciekawym i popularnym rozwiązaniem jest profesjonalne oklejenie szyb, witryn oraz drzwi danego lokalu. Jest to niezwykle skuteczny sposób na promocję danej działalności – dzięki okleinie możemy zareklamować swoje usługi i produkty. Ważne jednak, aby zajęła się tym profesjonalna firma, która zrobi projekt, a ponadto zajmie się jego wykonaniem. Drukarnie, do produkcji oklein, powinny stosować wysokiej jakości folie:

– szronione,
– translucentne,
– kolorowe,
– zadrukowane
– lub perforowane OWV.

Firma realizująca zlecenie powinna dopasować projekt do wymagań i potrzeb klienta. Dobrze wykonana okleina to gwarancja skutecznej i udanej promocji nowo otwartej firmy.

Skuteczna reklama – od tego są profesjonaliści

W dużych miastach, np. Katowicach, czasem bywa ciężko z wypromowaniem nowej firmy. Większość branż jest już obstawiona przez liderów, którzy posiadają duże grono klientów i cieszą się uznaniem. Nie jest jednak niemożliwe przebicie się i zareklamowanie nowej działalności. Udana i skuteczna promocja to gwarancja sukcesu dla świeżego przedsiębiorstwa.

Ważne, aby reklama była wykonana estetycznie i starannie, dzięki czemu przyciągnie nowych klientów. Promocją powinni zająć się profesjonaliści, doświadczeni w tej branży.

Warto postawić na firmę, która posiada szeroki zakres usług i będzie wstanie wykonać banery, ulotki oraz plakaty. Ponadto wiele drukarni oferuje także oklejanie witryn w Katowicach. Warto oddać promocję, nowo powstałej firmy, w ręce profesjonalistów, którzy znają sposoby na skuteczną reklamę. Jest to niezmiernie ważne, gdyż od tego zależy sukces. Wybranie drukarni z wieloletnim doświadczeniem to klucz do udanej promocji i rozwoju działalności.