Pop up store to typ promocji marki. Cała procedura polega na zorganizowaniu sklepu tymczasowego lub stoiska w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście. Forma, która organizuje pop up store, może zapewnić nam sprzedaż produktów markowych w o wiele niższej cenie. W Polsce zjawisko pop up store jest nowością.

Potencjalni klienci, widząc pomysłowo zorganizowany sklep na rynku w dużym mieście lub w popularnej galerii, zapewne zainteresują się i skorzystają z oferty firmy. Sklepy pop up store są więc tymczasowymi stoiskami i sklepami przeznaczonymi do handlu np. odzieżą i różnymi innymi produktami danej marki.

Gdzie można spotkać sklep lub stoisko typu pop up store?

  • W ruchliwych częściach i ulicach miasta,
  • Na rynku,
  • W galeriach handlowych.

Ruchliwe lokalizacje zapewnią firmie zwiększenie świadomości marki wśród większej ilości osób. Pomysłowość od zawsze przyciąga uwagę, a poza tym ideą pop up store jest kilkudniowa działalność. Krótki czas działania zwiększa popyt – każdy z nas, wiedząc że przez dany weekend będzie mógł zakupić ubrania z danej kolekcji o 1/3 ceny mniej, chętnie skorzysta z takiej możliwości.

Jakie są główne cele pop up store?

Jednak nie tylko to jest celem, jakie obierają sobie marki. Pop up store ma przede wszystkim zainteresować stałych i potencjalnych klientów swoimi artykułami. Dodatkowo, cała taka akcja służy podniesieniu świadomości marki. Jednym z ważniejszych celów, jest również wypróbowanie danego miejsca. Tworząc kilkudniowy sklep działający na zasadach pop up store, firmy badają możliwości danego miejsca i sprawdzają, czy opłaca się stworzyć sklep właśnie w tym konkretnym mieście.

Czy warto inwestować w pop up store?

W dzisiejszych czasach, przyciągnięcie jak największej liczby klientów, zapewnia nam dobry pomysł na reklamę. Reklama, jak wiadomo to nie tylko baner widniejący przy niejednej drodze lub audycja w radiu. Obecnie, bardzo doceniane są wszelkie akcje organizowane na rzecz danej marki w celu jej promocji. Zwiększenie popyt na ubrania danej firmy gwarantuje nam zorganizowanie właśnie takiej akcji. Otwieranie tymczasowego sklepu lub stoiska w ruchliwych częściach miasta, lub w centrach handlowych, stanowi świetną reklamę. Dzięki temu dana firma może liczyć na zwiększenie zysków. Każdy właściciel firmy handlu retail, który tworzy podobne wydarzenie, ma szansę na zwiększenie swoich zysków w stosunkowo krótkim czasie.

pop up store z widokówkami
W Polsce, pop up store nie jest zjawiskiem powszechnie znanym. Dlatego zorganizowanie tego typu wydarzenia, może o wiele bardziej wpłynąć na klientów, zarówno stałych, jak i potencjalnych. Ile trwa zjawisko pop up store? Od jednego dnia aż do trzech miesięcy. Dużo zależy od czynników takich jak budżet firmy, typ usług lub asortymentu, miejsce, w którym chcemy zorganizować stoisko/ sklep. Podsumowując i jednocześnie odpowiadając na pytanie zawarte w nagłówku – TAK, jaka najbardziej warto jest inwestować w pop up store. Każda z firm może na tym wiele zyskać. Zwiększamy ilość klientów, budujemy świadomość marki oraz dostarczamy potrzebne artykuły za znacznie niższe ceny, niż te, których można spodziewać się w sklepach.